Sportovní rybářství Jestřabice

Soukromý rybolov v blízkosti Kyjova

Vyhledávání

Ryba roku 2007

Celoroční soutěž o největší rybu

Fotogalerie

Máme se čím chlubit

Závody a jiné akce

Vítězové a poražení

Carp cup Jestřabice - dvě volná místa

Termín: 9.9.2021 16:00 – 12.9.2021 12:00
Soubory: propozice

Carp Cup Jestřabice 2021

Místo konání: Přehrada Jestřabice 9. 9. – 12.9. 2021

Časový rozpis:

Čtvrtek 9.9.

17:30 PREZENTACE

18:00 LOSOVÁNÍ-po losování přesun na místa, pouze postavení stanu

20:00 prasátko + pivko

Pátek 10.9.

6:00 kontrola a vážení krmení

7:00 začátek závodu – povoleno vnadit a krmit

10:00 polévka

18:00 zvěřinový guláš + pečivo

Sobota 11.9.

8:00 – 9:00 vaječná míchanice + pečivo

16:00 vepřový řízek + bramborový salát

Neděle 12.9.

8:00 – 9:00 uzenina + pečivo

11:00 ukončení závodu

12:00 Vyhlášení výsledků

Pořadatelé si vyhrazují možnost změny v harmonogramu závodu, pokud to bude z důvodu aktuální epidemiologické situace pro uspořádání sportovní akce nutné. Případně i další organizační úpravy, jako např. potvrzení o negativním testu COVID 19, či jiné.

CENY

1.místo: 20. 000 Kč + pohár + věcné ceny

2.místo: 10. 000 Kč + pohár+ věcné ceny

3.místo: 5. 000 Kč + pohár+ věcné ceny

4.- 10.místo: věcné ceny

Odměněný bude také:

Nejdelší jeseter: 10. 000 Kč + pohár + věcné ceny

Nejtěžší kapr: 5. 000 Kč + pohár + věcné ceny

Nejtěžší amur: 5.000 Kč + pohár + věcné ceny

Losování

Nejdříve se vylosuje pořadí, v jakém budou jednotlivé týmy losovat sektory. V tomto vylosovaném pořadí pak vedoucí týmů vylosují svůj sektor. Losuje se pouze jednou, výměna místa není možná. Počet týmů: max. 22

Hodnocení:

Bodovanou rybou je kapr, amur.

Bodováno je pouze 10 nejtěžších ryb každého týmu. Po zapsání prvních 10 ulovených ryb se do bodovacího průkazu zapisuje další ulovená ryba jen pokud je větší než nejmenší zapsaná ryba. Nejmenší ryba se škrtá, tak aby každý měl v kartě platně zapsáno vždy max. 10 bodovaných ryb. Rozhodující je váha, a to následovně 1 dkg = 1 bod, tj. 1 kg = 100 bodů. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba.

Bude oceněn i největší ulovený jeseter.

Pravidla

Závod probíhá systémem chyť a pusť

Soutěží dvoučlenná – tříčlenná družstva, každé chytá(loví) na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem (háčky pouze bez protihrotu nebo s protihrotem zamáčknutým nebo upilovaným). Povolen pouze lov na položenou.

Nesmí se používat drátěná feedrová ani jiná krmítka. Nesmí se namačkávat vnadící a krmítková směs na olovo. Zavážení nástrah a návnad není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor (hranice sektoru je vždy pomyslný pravý úhel od břehu rybníka). Pokud ryba vjede na sousední stanoviště a dotkne se sestavy sousedního týmu může tento podat protest, ale nemusí. Neprodleně!! V případě oprávněného protestu se ryby nebudou počítat. Vstoupit do vody může závodník pouze při podebírání ryby, ale jen před svým sektorem. Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole. Při hrubém porušení pravidel (použití nepovolených nástrah, překročení množství povoleného krmení, nerespektování pokynů rozhodčího, nedodržení nepsaných zákonů etiky sportovního rybolovu, provinění proti RŘ) bude tým postižen trestnými body nebo bude diskvalifikován!!!

Povolené nástrahy a návnady: Chytej, na co chceš bez omezení druhu nástrahy – při dodržení pravidel místního rybářského řádu. Ten je na www.jestrabice.cz

Množství krmení a vnadění je omezeno na 35 kg/tým. Bude zkontrolováno před závodem. Pokud si bude někdo chtít vyměnit jeden druh krmení za jiný, je to možné jen pod dohledem rozhodčího.

Přechování a vážení úlovku:

Ryby, které nebudou ihned po ulovení zváženy, musí být uloženy do ekovaku (ekovezírku nebo saku) Větší ryby pouze po jedné v jednom saku. Amur a jeseter se nesmí sakovat a musí být neprodleně zvážen a vrácen do vody. Ryby váží úsekový rozhodčí spolu s minimálně jedním členem družstva a její váhu neprodleně zapíší do úlovkového listu a stvrdí svými podpisy. Ryby se budou vážit ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude se počítat čistá váha po odečtení hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání se ulovená ryby vrátí zpět do vody.

Protesty:

Při podání protestu musí protestující složit kauci 1 000 Kč do rukou pořadatele, při neuznání kauce propadá. Protest musí být podán neprodleně nejpozději do 60 minut.

Přihlášky:

Na e-mail: ryby@jestrabice.cz předmět: carp cup 2021

« zpět na seznam akcí pro rok 2021

Přihlášky a startovné posílejte na adresu:

Romana Šlesingerová Jestřabice 52, tel.: 602 832 077, email: ryby@jestrabice.cz
MVDr. Miloslav Šlesinger Jestřabice 52, tel.: 606 235 010, email: ryby@jestrabice.cz
Grafický návrh Rudi, a.s.
Zpracování Chytej.cz
© 2007 Sportovní rybářství Jestřabice, s.r.o. počitadlo přístupů